Gå til sideindhold

Sangundervisning på små hold

På Solrød Musikskole tilbyder vi sangundervisning på hold à to eller tre elever. Hvis du har aftalt med én eller to af dine venner / veninder, at I gerne vil gå sammen, kan du skrive det i beskedfeltet, når du tilmelder dig.

 

Du kan også tilmelde dig alene til undervisning for to eller tre elever. Så vil musikskolen vurdere, om der er en eller to egnede andre elever, vi kan sætte dig sammen med.

Når du har tilmeldt dig, og når du har fået en plads, vil du blive kontaktet af din lærer i tiden op til sæsonstart med henblik på at aftale tid og sted for undervisningen. Det gælder både for fortsætterelever og for nye elever.


Praktisk information

Man skal være fyldt 8 år for at begynde til sangundervisning. Indtil da anbefaler vi, at du tilmelder dig ét af de hold, der passer til din alder - det kan være Musik for 0.-2. klasse eller et rytmikhold.

 

Sæsonlængde: 36 uger

Hold med to elever:
Pris : 3 rater à 715 kr. pr. elev / 30 min. pr. uge


Hold med tre elever:

Pris : 3 rater à 795 kr. pr. elev / 50 min. pr. uge

 

Desuden betales 50 kr. for hver elev for hele sæsonen som en afgift til Copy-Dan for undervisningsmaterialer. Beløbet betales som et engangsbeløb sammen med den 1. rate.

 


Link til Feliks fra Apricore - Leverandør af hjemmesiden